Ocenění

Tady bude ocenění vín na výstavách atp.

Novinky

V této sekci přinášíme aktualní dění v našem vinařství.

Sortiment vín

Cabernet Moravia

Patří mezi moravské odrůdy, u nichž je nutná redukce sklizně pro dosažení vysoké kvality hroznů. Vznikla křížením odrůd Cabernet Franc x ZW. Po odbourání kyseliny jablečné získáme velmi plné, hebké víno s dlouhou dochutí. Ve vůni i chuti najdeme černý rybíz a jemné kabernetové tóny. Víno je vhodné k kořeněným masitým jídlům a tučným sýrům.

Dornfelder

Mladá německá odrůda, v jejímž rodokmenu jsou zastoupeny i odrůdy MP a Fr. Vznikla křížením odrůd Helfensteiner x Heroldrebe. Víno, granátové barvy, se svěžími ovocnými tóny bývá v chuti plné. Svěží mladé víno se hodí k těstovinám, plnější k pečeným masům.

Frankovka

Stará odrůda, původem asi z Rakouska, typická pro teplejší oblasti Moravy. Mladé víno má vyšší obsah kyselin a tvrdší třísloviny. Při využití jablečno-mléčného kvašení získáme kořenité a současně plné víno s ovocnými tóny a rubínovou barvou. Doporučujeme k pečeným masům, zvěřině či kořeněným pokrmům.

Svatovařinecké

Stará francouzská odrůda patřící mezi nejrozšířenější odrůdy v ČR.Genetické analýzy ukazují na její příbuznost s odrůdami burgundskými. Vína, při správném vedení, jsou plná, s povidlovou nebo ovocnou chutí i vůní. Víno je vhodné k tmavým masům, sýrům a výborně chutná k pečené huse či kachně.

Zweigeltrebe

Rakouská odrůda vzniklá křížením odrůd Sv x Fr. Vína z redukovaných sklizní jsou plná, hebká, s příjemným tříslem a ovocně kořenitými tóny ostružin či višní. Hodí se k různým masitým pokrmům, sýrům či těstovinám.

Rulandské modré

Stará francouzská odrůda, známá pod názvem Pinot noir. V genotypu odrůdy jsou i známé odrůdy Mlynářka a Tramín. Odrůda je velmi vhodná k pěstování v naší lokalitě. Víno ohromuje svou plností, nízkou kyselinkou a hebkostí, je ideální pro dlouhodobou archivaci. Nejlépe si jej vychutnáte samotné, ale může se podávat i k tmavým masům, pernaté zvěři či houbovým pokrmům.

Rulandské šedé

Stará, pravděpodobně francouzská odrůda. Vznikla mutací z Pinot noir. Její původní název zní Pinot gris. Pro dosažení vysoké kvality vína je nutná vyzrálost hroznů min. do kategotie PS či výše. Víno je velmi extraktivní s ovocnými tóny. V chuti i vůni můžeme najít med, květiny či botritické tóny. Hodí se k hutným a kořeněným jídlům. Vína s vyšším obsahem zbytkového cukru můžeme vychutnat u dezertů.

Ryzlink rýnský

Tradiční odrůda naší podoblasti, svůj původ má však v Německu. Vznikla nahodilým křížením odrůd Heunisch x Tramín. U RR hraje velkou roli kyselina a její vyzrálost. V chuti i vůni můžeme najít broskev, pomeranč, meruňku, med či lipový květ. U stolu je vhodný k lehčím úpravám drůbeže, k rybám. Sladší vína jsou vhodné k dezertům.

Hibernal

Nová odrůda, původem z Něměcka. Vznikla křížením odrůd Seibel x RR. Do naší výsadby byla doporučna přímo panem prof. Krausem. Odrůda je vhodná pro produkci vyšších přívlastkových vín. Víno charakterem připomíná RR nebo Sg, je plné, extraktivní, s ovocnými tóny. V chuti i vůni můžeme najít černý rybíz, broskev, grapefruit. Víno je vhodné k rybám a mořským plodům. Sladší výběry se dobře hodí k dezertům.

Neuburské

Tradiční odrůdou slovácké podoblasti, původem z Rakouska. Vznikla nahodilým křížením odrůd Veltlínské červené x Sylvánské zelené. Mladé víno je svěží, ale nebývají u něj plně rozvinuty všechny tóny. Toho se dociluje ležením v láhvi, kdy se víno zaplňuje, zvyšuje se jeho viskozita a sametová chuť. Ve vůni můžeme najít maliny, ořechy či smetanu. Víno je vhodné k pečené drůbeži či drůbežím paštikám a výborně doprovází jídla s hustými omáčkami.

Sauvignon

Stará francouzská odrůda. U nás se jí daří jen v teplejších částech Moravy. Vznikla samovolným křížením odrůd Chenin blanc x Tramín. Víno je svěží a aromatické. Naše vápenité půdy mu dodávají širokou paletu vůní a chutí, např. černého rybízu, angreštu, broskve, meruňky či ananasu. Tomuto vínu velmi prospívá ležení v láhvi. Při stolování se hodí zejména ke kořeněným jídlům, těstovinám či bílým masům se smetanovou omáčkou. Vína s vyšším zbytkem cukru jsou vhodným doplňkem dezertů.

Veltlínské zelené

Tradiční moravská odrůda, původem pravděpodobně z Rakouska. Jedním z rodičů je pravděpodobně Tramín. Víno je svěží, s příjemnou vyšší kyselinkou, ovocnými tóny. Ve vůni můžeme najít lipový květ a v chuti jemně hořké mandle. Hodí se k většině pokrmů. Mladé víno je vynikajícím doplňkem ke studeným masům.

Muller Thurgau

Pochází ze Švýcarska a dnes patří mezi nejrozšířenější odrůdy v ČR. Vznikl křížením odrůd RR x Madlenka královská. Svěží víno s jemnou kyselinkou a muškátově ovocnými tóny v chuti i vůni se používá hojně i pro různá cuvée. Víno je vhodné pro každodenní pití, při stolování jej podáváme hlavně k předkrmům, lehkým polévkám či rybě.

Rulandské bílé

Stará francouzská odrůda, ve Francii známá pod názvem Pinot blanc. Vznikla pupenovou mutací z odrůdy Pinot noir. Odrůda dává klasická bílá vína v nejlepší kvalitě od PS výše. Zde se projevuje vyzrálost kyseliny a při řízeném kvašení se zachovávají i jemné květinové tóny. Víno, vhodné k archivaci, je možné podávat k široké paletě masitých jídel.

Chardonnay

Stará francouzská odrůda, která v ČR získala oblibu až v posledních letech. Vznikla pravděpodobně samovolným křížením odrůd Pinot noir x Heunisch. Výborně se jí daří v našich vápenitých půdách. Víno je plné, harmonické s dlouhou dochutí. Optimální zralosti dosahuje ležením v láhvi. V chuti i vůni najdeme akát, broskev, smetanu, citrusové plody, medové tóny. Víno se hodí pro slavnostní příležitosti a výborně chutná k hustším polévkám, jídlům z bílého masa či plodům moře.